Kaip valyti baldus?

Kaip valyti baldus?

Kaip valyti baldus?
Grįžti į pradžią

Galime skrupulingai prižiūrėti švarą patalpose, tačiau jei neskirsime dėmesio ir baldams, reprezentatyvaus įvaizdžio tikėtis nereikia. Baldai paprastai yra intensyviai naudojami, tad jie dėvisi, tepasi, blunka, praranda tą tobulą pirminę išvaizdą. Tad labai svarbu tinkamai ir periodiškai juos valyti, siekiant kuo ilgiau išlaikyti dailiai atrodančius, funkcionalius bei tvarkingus.

Kuo valyti baldų plokštes?

Baldų plokštės gaminamos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medžio masyvo, medžio drožlių, faneros ar pan. Jų viršus dengiamas įvairiomis apdailos medžiagomis: laku, dažais, alyva, laminatu ar kitomis. Būtent nuo to, iš ko pagaminta plokštė ir kuo ji padengta, priklauso tinkama jos priežiūra.

  • Medinės plokštės. Valyti reikia sausomis ar minimaliai sudrėkintomis šluostėmis (pastaruoju atveju iškart ir sausinkite). Jei vandens neužtenka, galima į jį įlašinti šiek tiek skysto muilo. Skubiai šalinkite riebalų dėmes. Valyti rekomenduojama viena kryptimi – pagal medžio pluošto struktūrą.
  • Dažais ar laku dengtos plokštės. Valymui rinkitės kuo minkštesnes šluostes, netiks šepečiai ir šiurkščios kempinės, nenaudokite ir priemonių, sudėtyje turinčių chloro. Valymui galite naudoti tik vandenį arba rinktis specialias valymo priemones, kurios skirtos dažytiems ar lakuotiems baldams.
  • Laminuotos plokštės. Vanduo ir muilas bus geriausias duetas laminuotų medžio drožlių plokščių valymui. Puikus pasirinkimas bus ir minkštutėlės mikropluošto šluostės. Nesirinkite cheminių valiklių, šiurkščių kempinėlių.
  • Faneruotė. Taip pat venkite agresyvių valiklių, saugokite faneros baldus nuo drėgmės, skubiai pašalinkite išsiliejusius skysčius. Valymui rinkitės švelnias šluostes bei vandenį, galima įmaišyti muilo.

Kuo valyti odinius baldus?

Dažnas galvoja, kad vieni sunkiausiai prižiūrimų yra odiniai baldai. Jei irgi taip manote, pakeisime Jūsų poziciją.

Odinius baldus periodiškai nuvalykite sausa šluoste arba kruopščiai nusiurbkite. Taip pat tokio tipo baldų valymui puikiai tiks ir vandeniu sudrėkinta švelni šluostė. Jei yra sunkiau pašalinamų nešvarumų, rinkitės specialiai odiniams baldams valyti skirtas priemones. Tiesa, reikėtų vengti cheminių valiklių.

Ant odinių baldų išsiliejusius skysčius kuo skubiau nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ar mikropluošto šluoste.

Odinių baldų priežiūros kontekste na mažiau svarbu ir tai, kaip šio tipo baldus prižiūrėti ir kokių klaidų nedaryti. Odiniams baldams kenkia per sausa aplinka, todėl svarbu užtikrinti drėgmės balansą patalpoje. Taip pat šių baldų nestatykite arti šilumos šaltinio: radiatoriaus, židinio ar panašiai, nes šiluma sausina odą. Nepalikite ant odinių baldų žurnalų, atverstų knygų ir pan., nes gali atsispausti tekstas, paveikslai.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą