Sienų valymas

Sienų valymas

Sienų valymas
Grįžti į pradžią

Dažnai girdime grindų, baldų, langų valymo patarimus, tačiau kur kas mažiau informacijos apie tai, kaip valyti išteptas sienas. O juk pastarosios gana dažnai yra sutepamos maistu, skysčiais, pieštukais, kreidelėmis, purvu ar kitais nešvarumais. Kaip teisingai valyti sienas, kad būtų pasiektas maksimalus valymo rezultatas ir drauge išsaugotas sienų paviršius, nepažeista apdaila? Valymo ypatumai daugiausia priklauso nuo to, kuo jos išteptos ir koks sienų paviršius.

Dažytų sienų valymas

Bene dažniausiai iškyla klausimas, kaip valyti išteptas dažytas sienas. Periodiškai sienas rekomenduojama nusiurbti dulkių siurbliu ar nuvalyti sausa šluoste. Jei ant sienų yra matomų nešvarumų, pasitelkite sudrėkintą šluostę. Tačiau prieš tai tikslinga įsitikinti, jog Jūsų patalpų sienos yra plaunamos. Nuo blizgių dažų nešvarumus pašalinsite kur kas lengviau, o jei sienos dažytos matiniais dažais, gali tekti pavargti. Jų negalima labai šlapinti ir intensyviai trinti, naudoti šiurkščių kempinėlių.

Jei nešvarumai sunkiau pašalinami, galite į pagalbą pasitelkti daugelio simpatijas pelniusias melamino kempinėles. Taip pat tikslinga įsigyti profesionalių konkrečių dėmių šalinimui nuo dažytų sienų skirtų priemonių.

Medinių sienų valymas

Jei Jūsų namuose, sodyboje, sodo namelyje sienos yra rąstinės, verta žinoti šį tą apie jų valymą. Dulkes rekomenduojama siurbti taip pat dulkių siurbliu – taip lengviau nešvarumus pašalinti ir iš sunkiau pasiekiamų vietų, pavyzdžiui, rąsto trūkių, sujungimų. Jei valysite drėgnuoju būdu, tiks vanduo arba vandens ir muilo ar indų ploviklio tirpalas. Valykite kempinėle ar šluoste. Tikslinga sienas nusausinti, ypač jei gerai neišgęžiate kempinėlės. Jei reikia, naudokite specialiai medienai skirtas valymo priemones. Tiesa, jei matote, jog paviršiuje lakas yra įtrūkęs ar dažai kiek įskilę, nevalykite rąstų šlapiuoju būdu, mat drėgmė pateks po apdailos sluoksniu.

Tapetuotų sienų valymas

Tapetai toli gražu nėra atgyvena – didžiulė jų įvairovė lemia, kad jie itin populiarūs, mat suteikia labai plačias dizaino galimybes. O ką reikia žinoti, jei iškyla poreikis valyti tapetuotą sieną? Išlaisvinti sieną nuo dulkių geriausia naudojant dulkių siurblį. Jei yra dėmių ar kitokių nešvarumų, geriausia būtų plauti. Tačiau įsitikinkite, kad Jūsų tapetus galima šlapinti. Jei nežinote, atlikite bandymą – šiek tiek sudrėkinta šluoste pavalykite tą tapetų dalį, kuri nėra matoma, pavyzdžiui, už baldų. Jei tapetas nusitrina, blunka ar kitaip praranda savo išvaizdą, plauti negalima.

Jei tapetai viniliniai ar stiklo audinio, juos nuvalysite lengviausiai – jie nėra imlūs vandeniui bei daugeliui valiklių.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą