Plytelių valymas

Plytelių valymas

Grįžti į pradžią

Plytelės yra viena iš populiariausių apdailos medžiagų. Jos dažnai įkurdinamos vonios patalpoje, virtuvėje, prieškambaryje ar kitur. Plytelių sienos bei grindys ne tik atrodo estetiškai, tačiau drauge ir padeda taupyti laiką, nes yra labai lengvai valomos. Bet nėra taisyklių, be išimčių, tad ir apie plytelių valymą kartais reikia šį tą žinoti.

Kuo valyti plyteles po remonto?

Jei remontuojamame būste ant grindų ir / ar sienų buvo plytelės, jos neabejotinai išsitepė. Net ir tada, kai plyteles bandoma apsaugoti uždengiant, užklijuojant plėvele ar kitomis medžiagomis, visgi dulkės bei kiti nešvarumai, pavyzdžiui, gruntas, dažai ir pan., ant jų beveik neišvengiami.

Jei nešvarumai nėra sunkiai pašalinami, Jums užteks įprastos šluostės ar grindų skuduro, suvilgyto vandeniu. Tiesa, plauti gali tekti kelis kartus, kol visos dulkės, statybinių medžiagų likučiai (pavyzdžiui, tinkas, glaistas ar pan.) bus pašalinti.

Jei ant plytelių yra nešvarumų, kurie prikibę ir su šluoste nenusivalo, pavyzdžiui, sukietėję dažai, gali tekti panaudoti specialų gremžtuką. Rinkitės ne metalinį, o plastikinį arba guminį, kuris nepažeis plytelių paviršiaus.

Po remonto ant plytelių atsiradusioms sunkiau pašalinamoms dėmėms galite rinktis vandens ir peroksido arba vandens ir acto tirpalą santykiu 1:1. Naudokite keraminėms plytelėms. Geriausia tirpalą užpurkšti, palaukti ir nuvalyti sausa šluoste.

Kuo valyti plytelių tarpus?

Poreikis valyti plytelių tarpus dažniausiai atsiranda dėl dviejų priežasčių: pirma, siūlių glaistas pakeičia spalvą, antra, atsiranda pelėsis. Tiek vienu, tiek kitu atveju prieš imdamiesi cheminių priemonių išbandykite valgomosios sodos ir acto tandemą, kuris drauge ir dezinfekuos, todėl tai bus puikus sprendimas užkertant pelėsiui kelią ilgesniam laikui. Pelėsio atveju priemonei tepti galite naudoti ir šiurkštesnę kempinę ar dantų šepetėlį, kurie pelėsio sporas pašalins ne tik paviršiuje, bet ir iš giliau. Drauge šis duetas kovos ir su spalvos pokyčiais bei pašalins kalkes, kurios vonios kambaryje irgi yra dažna problema.

Kuo valyti vonios plyteles?

Jei plyteles valote periodiškai tvarkydami namus, tuomet, tikėtina, kad įsisenėjusių nešvarumų nebus ir visiškai užteks minkštos vandeniu sudrėkintos šluostės. Po maudynių verta plyteles nusausinti, siekiant sumažinti drėgmės perteklių šioje patalpoje – tai puiki prevencinė priemonė prieš pelėsio atsiradimą.

Jei ant plytelių ar jų tarpuose yra dėmių, kalkių, pelėsio ar kitų nešvarumų, pasikliaukite acto ir vandens tirpalu, kurį jau minėjime, arba vandens ir valgomosios sodos pasta – idealiai tiks kovai su tokiais nešvarumais.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą