Kalkių valymas

Kalkių valymas

Kalkių valymas
Grįžti į pradžią

Jei iš vandentiekio teka kalkių turintis vanduo, tai jomis „pasipuoš“ ir vonia, kriauklė, čiaupai, dušo galvutė, arbatinukas ir kiti prietaisai bei įrenginiai namuose. Grožio jos tikrai neprideda, todėl daugeliui aktualus klausimas, kaip efektyviai atsikratyti kalkių?

Kas yra kalkės?

Kalkėmis vadinamas kalcio karbonatas. Kalkių problema opiausia yra vonios kambaryje, taip pat tualeto patalpoje, neretai problema pasireiškia ir virtuvėje. Tačiau gera žinia ta, kad kalkės bejėgės prieš švelnias rūgštis!

Padės namuose turimos priemonės

Daugeliu atvejų net nereikia keliauti į parduotuvę, kad įsigytumėte kalkes efektyviai šalinančių priemonių. Viena iš tokių bus actas. Sudrėkinkite juo tvirtą popierinį rankšluostį ar audinio skiautę, apvyniokite aplink čiaupą toje vietoje, kur susikaupę kalkių nuosėdos, ir palikite. Po kurio laiko nuplaukite ir pasimėgaukite puikiu rezultatu. Actas gali padėti išvalyti ir dušo galvutę, kuri kalkėmis pasidengia gana sparčiai. Pamerkite ją į actą, o po kurio laiko nuplaukite. Jei kalkės dar neįsisenėjusios, tikėtina, kad dušo galvutė suspindės švara.

Labai dažnai į neviltį varo sparčiai apkalkėjantis dušo kabinos stiklas. Neskubėkite griebtis chemijos – pasinaudokite namuose turimomis priemonėmis. Išbandykite karšto vandens ir citrinų rūgšties duetą (pusei litro vandens dėkite maždaug 100 g rūgšties) ar vandenį ir actą – tirpalą pilkite į purkštuvą, purkškite ant stiklo, palikite kuriam laikui. Vėliau nuplaukite ir nusausinkite.

Sakysite, o kaip išvalyti čiaupą, ar reikia jį išmontuoti? Tai nebūtina – į plastikinį (kad būtų nedidelio svorio) puodelį pripilkite acto, panardinkite čiaupą į jį, o puodelį pritvirtinkite prie čiaupo, kad laikytųsi tokioje pozicijoje – galite apvynioti nedideliu audinio gabalėliu. Palaikykite taip kurį laiką ir nuplaukite.

Šiandien kone kiekvienuose namuose rastume melamino kempinėlių. Ar žinote, kad jos gali būti puikus ginklas prieš kalkes? Naudokite jas voniai, dušo kabinai, kriauklei, čiaupams ir kitiems kalkėtiems paviršiams.

Jau minėtas actas gali pagelbėti nuo kalkių išvaduoti ir skalbimo mašiną, indaplovę ar virdulį. Pastarajame užvirkite vandenį, įpylę į jį acto. Tada vandenį išpilkite, virdulį išskalaukite – matysite akivaizdų rezultatą.

Ar įmanoma užkirsti kelią kalkėms?

Tikriausiai daugelis klausia, ar yra būdų ne tik kovoti su kalkėmis, tačiau ir jų išvengti ar nors kiek įmanoma sumažinti jų susidarymą? Šį tą dėl to atlikti tikrai galite. Jei namuose turite kalkėtą vandenį, tikslinga būtų įsigyti kokybiškus filtrus ar jų sistemas.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą