Kaip valyti dulkes?

Kaip valyti dulkes?

Kaip valyti dulkes?
Grįžti į pradžią

Jei reikėtų įvardyti dažniausiai atliekamą patalpų valymo darbą, į šią poziciją tikrai galėtų pretenduoti dulkių valymas. Kai kuriose patalpose jų susidaro mažiau, kai kuriose net labai daug, todėl periodiškas jų valymas prisideda ir prie reprezentatyvumo, estetikos, ir prie kur kas švaresnės aplinkos, geresnio mikroklimato. Tiesa, daugelis dar pasakytų, jog tai vienas iš lengviausių tvarkymosi darbų, tik ar visi žinome, kaip dulkes valyti teisingai ir ką daryti, kad bent kažkiek sumažintume jų susidarymo mastą.

Priemonės

Neretai dulkėms valyti naudojama speciali šluotelė. Kai namų tvarkytojas su tokiomis šluotelėmis matome filmuose – sutikime – tai atrodo gana žavingai, tačiau realiai tokių šluotelių efektyvumas yra žemas, mat jos dulkių nesurenka, o paprasčiausiai išskaido po patalpą, kur jos vėl nutupia ant paviršių. Alternatyva – šluostė. Rinkitės švelnias, minkštas mikropluošto šluostes – tokios tiks įvairiems – tiek atsparesniems, tiek jautriems – paviršiams: medžiui, stiklui, metalui, plokštėms ir pan.

Dulkes valyti galite sausa šluoste – tai bus geras variantas, jei dulkių nedaug. Taip pat galite šluostę sudrėkinti vandeniu. Jei valysite medinius, stiklinius paviršius, šluostę gerai išgręžkite, taip pat su kita – sausa – iškart paviršių ir sausinkite.

Nepamirškite!

Valant dulkes paprastai jos nubraukiamos nuo matomų ir intensyviau naudojamų paviršių: stalų, lentynų, komodų ir pan. Tačiau nereikėtų pamiršti ir kur kas sunkiau prieinamų, tačiau vizualiai reikšmingų vietų, pavyzdžiui, radiatorių, laidų ir pan. Galbūt kaskart valydami dulkes visų kampelių ir neišvalysite, tačiau pamiršti ilgesniam laikui jų taip pat nereikėtų.

Šiame kontekste būtina paminėti ir augalus. Sausa arba vandeniu sudrėkinta šluoste nuvalykite dulkes ir nuo augalų lapų. Pirmiausia, atsiskleis sodrios augalų spalvos, o švaros įspūdis prisidės prie bendro patalpų vaizdo. Antra, dulkės trukdo augalams kvėpuoti, todėl jas nuvalyti būtina, kad kambariniai augalai augtų sklandžiau.

Neretai klystama manant, kad dulkės kaupiasi tik ant horizontalių paviršių. Tiesa ta, kad nemažai jų susikaupia ir ant vertikalių, pavyzdžiui, ant patalpų sienų, tad periodiškai sienas nusiurbkite dulkių siurbliu.

Ką daryti, kad dulkes tektų valyti rečiau?

Tikriausiai daugelis norėtų sužinoti, ką galima padaryti, kad dulkės kauptųsi kiek mažiau ir rečiau galėtume jas valyti. Taigi viena iš paslapčių – audinių minkštiklis. Įlašinkite jo į vandenį, tirpale suvilgykite šluostę, išgręžkite ir valykite ja dulkes. Minkštiklis turi antistatinių savybių, tad atstumia dulkes. Dar vienas variantas – glicerinas. Nuvalę dulkes užlašinkite jo kelis lašus ir įtrinkite sausa šluoste. Tai ekologiška ir efektyvu.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą