Granito valymas

Granito valymas

Grįžti į pradžią

Akmuo interjere sukuria savotišką įvaizdį, kuris paprastai alsuoja prabanga, solidumu bei rafinuotumu. Vienas iš dažniausių pasirinkimų interjerui yra granitas, demonstruojantis puikias savybes ir nepriekaištingą išvaizdą. Jis išsiskiria pavydėtinu kietumu, atsparumu mechaniniam poveikiui, erozijai, temperatūrų kaitai bei kitam išorės poveikiui, tad tinka naudoti ir lauke, ir namuose.

Granito stalviršiai, sienų plokštės, grindų danga, laiptai, židinių apdaila ar kiti elementai interjere atrodo nepriekaištingai. Tiesa, tokiam įvaizdžiui palaikyti reikia skirti šiek tiek savo dėmesio bei laiko, nes kaip ir visa kita namuose, granitą reikės valyti. Kaip tai daryti teisingai?

Ką rinktis granito paviršių valymui?

Palyginti su marmuru, kuris taip pat labai dažnai pasirenkamas interjere, granitas yra kur kas kietesnis, mažiau porėtas, tvirtesnis, todėl drauge ir mažiau imlus nešvarumams. Tačiau visiškai jų išvengti nepavys, todėl reikės galvoti apie granito valymą. Įprastiems, neįsisenėjusiems nešvarumams pakaks minkštos vandeniu sudrėkintos šluostės. Jei reikia, galite naudoti indų ploviklį.

Granito elementus rekomenduojama periodiškai impregnuoti. Tai daryti reikėtų kartą per 1–2 metus. Kodėl tai svarbu? Impregnavimas granitą padaro dar atsparesnį, todėl reikšmingai sumažėja tikimybė, kad atsiras sunkiau pašalinamų nešvarumų. Jei, pavyzdžiui, granito stalviršis bus impregnuotas nekokybiškai arba neimpregnuotas visai, jis labiau sugers riebalus ar kitus skysčius ir pan. Impregnavimo darbus tikslinga patikėti profesionalams, siekiant maksimalios kokybės.

Kokių granito valymo klaidų vengti?

Bene esminės šio akmens valymo klaidos yra susijusios su neteisingu priemonių pasirinkimu. Nors granitas yra kietas, jam valyti netiks šiurkščios, kietos kempinėlės ir panašūs dalykai. Taip pat nors ir daug kalbama apie natūralių, namuose turimų priemonių naudą palaikant švarą, nors ir labai liaupsinama citrinų rūgštis ar actas, granitui šių medžiagų jokiu būdu nesirinkite – rūgštys pažeis akmens struktūrą, turės įtakos išvaizdai. Nesirinkite granitui valyti ir amoniako ar juo labiau baliklio – šios priemonės taip pat padarys žalos.

Jei visgi valymui reikia rinktis chemines priemones, nepiktnaudžiaukite jomis – labai dažnas tokių priemonių naudojimas gali turėti įtakos granito spalvos, struktūros pokyčiams.

Kada darbus geriau perleisti profesionalams?

Jei baiminatės stalviršį, grindis ar kitus elementus iš granito valyti patys, susisiekite su tokias paslaugas teikiančiais profesionalais. Taip pat specialistų paslaugomis pasinaudoti tikslinga ir tada, jei ant granito atsirado sunkiai pašalinamų nešvarumų ar norite atsikratyti įsisenėjusiomis dėmėmis. Tokiu atveju gali reikėti profesionalių priemonių, kurių naudojimui reikalingos žinios bei patirtis.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą