Marmuro valymas

Marmuro valymas

Grįžti į pradžią

Norintys savo būstui suteikti prabangos, solidumo ir elegancijos įspūdį drąsiai gali rinktis marmurą – šis akmuo visiškai pateisins tokius lūkesčius. Jis gali būti pasirenkamas grindis bei sienoms, labai dažnai įkurdinamas svetainėje, valgomajame, vestibiulyje, vonioje ar virtuvėje. Ir nors atrodo tikrai įspūdingai, marmuras, kaip ir kitos apdailos medžiagos, gali išsitepti, ant jo paviršiaus gali atsirasti sunkiau pašalinamų dėmelių ar pan. Tokiu atveju tikslinga pasidomėti, kaip teisingai marmurą valyti. O tą daryti tikrai teks, mat šis akmuo yra gana minkštas ir imlus dėvėjimuisi, skysčiams bei kitiems nešvarumams, nuo kurių visiškai apsaugoti paviršių nepavyksta.

Kokias priemones rinktis?

Siekiant nepažeisti marmuro paviršiaus svarbu rinktis tik tas valymo priemones, kurios yra pritaikytos šiam apdailos sprendimui, taip pat kurios neardo jo struktūros, nekeičia išvaizdos bei savybių. Tad idealus pasirinkimas – šiltas vanduo. Tiek grindims, tiek sienoms valyti tiks vandeniu sudrėkinta minkšta šluostė. Nepalikite paviršiaus drėgno, jei šluostė buvo šlapesnė, – vandens perteklių nuo marmuro nusausinkite.

Jei marmurinis paviršius gerokai praradęs savo pirminę išvaizdą, ant jo yra sunkiau pašalinamų nešvarumų, gali tekti rinktis rimtesnes priemones valymui. Jų platų spektrą rasite specializuotose parduotuvėse. Rinkitės atidžiai, įsitikinkite, kad priemonė tikrai skirta marmuriniams paviršiams.

Be valymo, galima dar viena procedūra – marmuro kristalizacija, kitaip sakant, marmuro atnaujinimas, kurio metu grąžinamas pirminis paviršiaus blizgesys, pašalinami smulkučiai įbrėžimai.

Ko nenaudoti marmuro paviršiams valyti?

Kalbant apie valymą namų sąlygomis labai dažnai minimos tiesiog buityje naudojamos priemonės, kaip itin efektyvios daugeliui nešvarumų pašalinti, pavyzdžiui, pelėsiui, kalkėms, rūdims, riebalams ir pan. Tarp tų priemonių bene visuomet liaupsinamas actas, kurio daugelis tikrai turime virtuvėje ir prieš kurį labai daug nešvarumų yra bejėgiai. Tačiau jei aktualus marmuro valymas, acto šiukštu nenaudokite!  Marmurui netiks nei actas, nei jokie sudėtyje acto turintys valikliai, taip pat ir citrinos rūgštis, citrinos sultys ar panašios priemonės, mat rūgštys suardys akmens struktūrą, kuri yra porėta. Jei ieškote paprastų priemonių marmurui valyti, išbandykite vandenilio peroksidą.

Kada darbus geriau perleisti profesionalams?

Ne paslaptis, marmuras ne tik prabangus, bet ir brangus akmuo, todėl natūralu, jog galite baimintis jį pažeisti, jei imsitės valymo savo jėgomis. Todėl jei nedrįstate imtis valymo patys, visuomet galite pasinaudoti kvalifikuotų valymo specialistų pagalba, kurie pasirūpins, kad marmuro paviršiai būtų preciziškai nuvalyti ir maksimaliai apsaugoti.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą