Rūdžių valymas

Rūdžių valymas

Rūdžių valymas
Grįžti į pradžią

Rūdys yra vienas iš labiausiai nemėgstamų metalinių paviršių pažeidimo variantų. Veikiamas vandens metalas gali netrukti prarasti savo pirminę išvaizdą, savybes ir pasidengti rūdimis, kurios daro neigiamą poveikį. Jei pastarosios yra įsisenėję, tai, tikėtina, jog metalinius paviršius išvalyti pavyks tik šios srities specialistams, tačiau jei metalo išvaizdos pokyčius pastebite gana anksti ir rūdys dar pernelyg „neįsisiautėję“, tai didelė tikimybė, kad be labai didelių pastangų jas sėkmingai pašalinsite ir patys. Tiesa, tam reikia šį tą žinoti.

Jei nenorite naudoti chemijos

Šis būdas tiks tiems, kurie nenori rūdims pašalinti naudoti cheminių priemonių, bet yra pasiryžę patys kaip reikiant paplušėti. Tad Jums reikės švitrinio popieriaus ar vielinio šepečio ir kantrybės. Rūdis galite nušveisti mechaniniu būdu, tačiau atminkite, kad šitaip kyla rizika pažeisti dažytą paviršių.

Buityje naudojamos priemonės

Actas ir valgomoji soda demonstruoja savo gerąsias savybes daugelyje valymo procesų. Ne išimtis ir rūdžių valymas. Pavyzdžiui, acto vonelė rūdžių pažeistiems įrankiams ar kitiems daiktams, smulkiems elementams bus labai geras variantas. Mirkti acte juos galite palikti ir nakčiai. Ištraukę nušveiskite vieliniu šepečiu, nuplaukite, nusausinkite. Mažiau rūdžių pažeistam metalui galite naudoti ir valgomosios sodos pastą, kurią pasigaminsite pastarąją sumaišę su vandeniu (vandens pilkite tiek, kad gautumėte pastos konsistenciją). Tepkite ant pažeistų vietų, palikite, kol pasta išdžius, tada nuplaukite ir nusausinkite.

Rezultatus demonstruos cheminės priemonės

Jei norite gero rezultato su minimaliomis pastangomis ir dar pakankamai greitai, ieškokite gerų cheminių priemonių. Tokių galite rasti ir įprastose prekybos vietose, ir specializuotose parduotuvėse. Atminkite, jog efektyviausiai su rūdimis kovos tos priemonės, kurių sudėtyje yra vandenilio chlorido arba fosforo. Paprastai chemines priemones ant surūdijusio paviršiaus reikia užpurkšti arba užtepti ir palikti kuriam laikui (konkretus laikas turėtų būti nurodytas priemonių naudojimo instrukcijoje). Tada priemonė nuplaunama, paviršius išdžiovinamas.

Amoniako ir vandenilio peroksido tandemas

Galite pabandyti dar vieną alternatyvą. Stikliniame inde sumaišykite apie 100 gramų amoniako ir 50 gramų vandenilio peroksido. Viską daryti reikia pakankamai sparčiai – sumaišykite ingredientus ir mišiniui putojant tepkite ant pažeistų metalinių paviršių, naudodami kempinėlę ar šluostę. Palikite keliolikai minučių, nuplaukite po tekančio vandens srove ir nusausinkite.

Svarbu: naudodami amoniaką vėdinkite patalpas!

Jei visgi rūdžių patiems pašalinti nepavyksta, o galbūt net baiminatės bandyti ar neturite tam laiko, nenusiminkite – Jums pagelbės profesionalų komanda.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą