Kaip valyti langus?

Kaip valyti langus?

Kaip valyti langus?
Grįžti į pradžią

Siekiant pastato išorės bei vidaus patalpų reprezentatyvumo labai svarbu pasirūpinti langų švara. Spindintys langai iškart pastebimi ir leidžia susidaryti puikų pirminį įvaizdį. Tiesa, ar visi žinome, kaip langus teisingai valyti, kad neliktų nešvarumų, dėmių nuo vandens, dryžių nuo šluostės ir pan.

Langų valymą planuokite iš anksto

Kodėl tai svarbu? Nes reikėtų pasirinkti tinkamą dieną, tiksliau, tinkamas oro sąlygas.  Geriausia langus valyti tada, kai lauke nėra didelio vėjo, kaitrios saulės bei lietaus.

Geros priemonės – pusė darbo

Langų valymo rezultatas priklausys nuo to, kokias priemones pasirinksite. Stiklui valyti rinkitės švelnias šluostes, puikiai tiks mikropluošto, mat jos pasižymi pavydėtinu švelnumu ir puikiu vandens sugeriamumu.

Jei langai nėra labai purvini, galimai valymui užteks vandens. Puikus pasirinkimas būtų į vandenį įlašinti kelis lašus indų ploviklio arba naudoti specialias langų stiklams valyti skirtas priemones.

Jei namuose turite mažų vaikų, kurie – sutikite – mėgsta paplekšnoti per langus, o neretas nevengia ir jų lyžtelėti, tuomet valymui rinkitės tik natūralias priemones. Tokių galite rasti ir namų virtuvėje, pavyzdžiui, langams valyti puikiai tiks actas. Vandens ir acto santykis turėtų būti maždaug 8:1. Toks tirpalas ir valys, ir blizgins, ir drauge dezinfekuos. Negana to, actas geras įrankis prevencinėje kovoje su pelėsiu, kuris gali atsirasti dėl langų rasojimo.

Įtakos turi valymo judesiai

Valant langus svarbu tai, kokiomis kryptimis valysite. Geriausia, jei valymui pasirinksite sukamuosius judesius, o blizginimui horizontalius arba vertikalius. Tiesa, jei lauko pusei renkatės horizontalų braukimą, viduje valykite vertikaliai. Tokiu atveju, jei liks rėžiai, žinosite, iš kurios jie pusės.

Valant rankomis sunkiau pasiekti kampus, tad jie kartais lieka nevisiškai švarūs – atkreipkite dėmesį į tokias sunkiau pasiekiamas vietas.

Ką dar naudinga žinoti?

Valykite langus, kol jie bus visiškai sausi – taip pavyks išvengti nuo vandens liekančių dryžių.

Langų valymas neapsiriboja tik stiklų blizginimu – svarbu nuvalyti ir rėmus, palanges bei rankenas. Dažytiems paviršiams nesirinkite valymo priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio. Pirmiausia valykite palanges ir rėmus, o tada stiklus. Kodėl? Nuo rėmų ir palangių pakilusios dulkės, žiedadulkės nusės ant išvalytų stiklų ir juos reikės blizginti antrą kartą.

Visgi jei nepavyksta preciziškai nuvalyti langų patiems arba langų yra labai daug, jie aukšti, kas apsunkina valymo darbus, tuomet tikslinga kreiptis į profesionalus ir sutaupyti daug brangaus savo laiko.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą