Žaliuzių valymas

Žaliuzių valymas

Žaliuzių valymas
Grįžti į pradžią

Jei Jūsų namuose, biure ar kitos paskirties patalpose langus dengia žaliuzės, labai svarbu pasirūpinti jų švara. Tai prisideda prie tvarkos įspūdžio, estetikos, o taip pat teigiamai veikia patalpų orą, kuriuo kvėpuojame. Tačiau reikia žinoti, jog išvalyti žaliuzes nėra juokų darbas – jis pareikalaus ir žinių, ir kantrybės bei laiko. Tad ką reikia žinoti, pasiryžusiems savo jėgomis išvalyti žaliuzes. O valymo ypatumai daugiausia priklauso nuo to, iš kokių medžiagų žaliuzės yra pagamintos.

Metalinių žaliuzių valymas

Metalinių žaliuzių valymas nėra sudėtingas. Nuimkite žaliuzes, dulkes nuvalykite, skirdami dėmesio kiekvienam tarpeliui. Daugeliu atvejų užtenka vandens, galima naudoti šiltą vandenį su muilu. Nuo metalinių žaliuzių nešvarumai pašalinami gana lengvai, tačiau po dulkių valymo galite jas dar užmerkti į šiltą vandenį. Pastarasis pašalins nešvarumus iš mažyčių tarpelių ir sunkiau pasiekiamų vietų. Nuskalaukite žaliuzes vandeniu, padžiaukite.

Medinių žaliuzių valymas

Medinės žaliuzės atrodo labai jaukiai ir estetiškai. Tiesa, prie to prisideda ir jų valymas. Dulkes valykite sausuoju būdu – švelnia šluoste arba dulkių siurbliu. Puiku tai, kad tam jų net nereikės nuimti, todėl taupysite laiką ir valyti bus kur kas patogiau. Jei ant medinių žaliuzių atsiranda tam tikrų sunkiau pašalinamų dėmių, įsisenėjusių nešvarumų, jų valymui rinkitės mediniams baldams valyti skirtas priemones. Jokiu būdu medinių žaliuzių nemerkite į vandenį, nes jo perteklius medžiui nebus į naudą.

Tekstilinių žaliuzių valymas

Jei žaliuzės pagamintos iš audinio, geriausias įrankis prieš nešvarumus – plovimas. Jei nėra matomų ir vaizdą gadinančių nešvarumų, tuomet jas plaukite kartą per pusmetį – tai leis palaikyti švarą, užkirsti kelią dulkių erkučių atsiradimui, taip pat atskleis audinio spalvas. O jei ant žaliuzių atsiranda vaizdą gadinančių nešvarumų, plovimu pasirūpinkite dažniau, gali tekti naudoti ir specialias konkrečių dėmių šalinimui skirtas priemones. Tokiu atveju būtinai atsižvelkite, kokiam  būtent audiniui priemonė yra skirta, ir skrupulingai laikykitės jų naudojimo instrukcijų. Labai svarbu medžiagines žaliuzes į vandenį merkti tokioje pozicijoje, kokioje nusipirkote – greičiausiai, tai bus ritinys.

Dažnu atveju žaliuzėms mirkyti užtenka vandens ir muilo dueto. Jei norite naudoti buityje naudojamas natūralias priemones, gali pagelbėti valgomoji soda, actas, indų ploviklis, citrinos rūgštis ar kt. Pamirkius galima plauti rankomis ar dėti į skalbimo mašiną (skalbti labai žemoje temperatūroje).

Jei visgi manote, kad patiems tinkamai išvalyti žaliuzių nepavyks, galite pasikliauti profesionalais.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą