Silikono valymas

Silikono valymas

Silikono valymas
Grįžti į pradžią

Silikonas yra populiarus pasirinkimas voniai, tualeto patalpai, taip pat galimas naudoti ir virtuvėje, siūlėms palei plautuvę sandarinti. Visgi ši medžiaga nėra amžina – nors kai kurie gamintojai silikonui duoda net ir dešimtmečio garantiją, prastesnės kokybės priemonė tarnaus tikrai trumpiau. Paprastai silikonas praranda savo spalvą, jo paviršiuje gali atsirasti nelygumų ar kitų defektų, kartais jį užpuola ir pelėsis.

Silikonas gali būti baltas, skaidrus ar kito atspalvio, tačiau jam pasidengus pelėsiu ar kitais nešvarumais jo spalva ir išvaizda kinta, praranda estetiką bei švarą. Norint silikoną preciziškai nuvalyti ar pašalinti tam, kad pakeistumėte nauju, tikslinga šį tą žinoti, jog su problema susidorotumėte be didelių pastangų.

Įprasti nešvarumai

Jei silikonas neturi grybelio, tačiau jo vaizdą gadina paprasti nešvarumai, pasilupinėjimai, nelygumai, spalvos pokyčiai ir panašūs defektai, sudėtingų veiksmų imtis nereikės. Kruopščiai nuvalykite silikono paviršių ir galite ant jo tepti naują silikono sluoksnį, senojo nepašalinę. Tačiau dar kartą pabrėžiame, privalu įsitikinti, kad silikonas nepažeistas pelėsio, grybelio, nes tokiu atveju sprendimas bus tik seno silikono šalinimas.

Ką daryti, jei pelėsis po silikonu?

Pasitaiko, kad pelėsis atsiranda po silikono sluoksniu. Tokiu atveju valyk nevalęs – gero rezultato nebus. Jei pelėsis įsitaiso po silikonu, būtina pastarąjį šalinti, kruopščiai išvalyti siūles ir dengti nauju silikono sluoksniu. Natūralu, kad daugelis to nori išvengti, tad užbėgdami pelėsiui už akių po maudynių duše ar vonioje praplaukite vandeniu tas vietas, kuriose yra silikonas, dažniau jas nusausinkite.

Kaip visgi pašalinti seną silikoną? Išsausinkite vonią, čiupkite statybinį peiliuką, šluostę ir acetono. peiliuku pjaukite senąjį silikoną – atsargiai, kad nepažeistumėte paviršių. Iškrapščius silikoną šluostę suvilgykite acetonu ir valykite silikono likučius, kol tarpai liks švarūs. Drauge pašalinami ir mikroorganizmai, galintys pridaryti bėdų, jei liks tarpuose.

Dar viena alternatyva – specialus plastikinis gremžtukas silikonui pašalinti.  Kadangi pagamintas iš plastiko, tai jis nepažeis nei vonios, nei plytelių ar kitokio paviršiaus, tad yra saugus naudoti net ir ne profesionalams. Tai gana patogus įrankis silikonui pašalinti.

Pašalinus seną medžiagą turėsite tepti naują silikono sluoksnį. Prieš tai įsitikinkite, kad siūlė yra visiškai sausa (galite sausinti popieriniu rankšluosčiu). Tepdami naują silikono sluoksnį vadovaukitės pardavėjo ar gamintojo pateiktomis silikono naudojimo rekomendacijomis.

Jei visgi bijote, kad patiems silikono išvalyti nepavyks ar pažeisite paviršius, pagalbos kreipkitės į valymo profesionalus.

Kiti patarimai

Skambinkite

8 5 205 10 55

Padėsime išsirinkti Jūsų lūkesčius pateisinančias paslaugas!

© 2024 Valymo paslaugos | Švaros garantas

Sukurta:

Gaukite pasiūlymą